#Klub52: Wisła Puławy

Wisła Puławy – Wigry Suwałki 0-1

11.03.2017 godz. 18:00

I liga 2016/2017, 21 kolejka

Widzów: 1221

Cena biletu: 15zł

W ten zimny marcowy dzień postanowiłem odwiedzić Puławy, gdzie miejscowa Wisła podejmowała Wigry Suwałki. Skoro starcie z drużyną z polskiego bieguna to i na trybunach tego dnia było bardzo zimno 😉

tumblr_ot2w60lq1g1v1nw1qo1_1280

Niestety, niska temperatura, poza publiką, dała znać również sprzętowi w punkcie z gastronomią, przez co w przerwie i tak już długa kolejka czekających na coś ciepłego, wydłużyła się niemiłosiernie. Siadały głównie stanowiska z frytkami czy popcornem. Ech, serwować na meczu popcorn, a nie mieć w menu giętej czy choćby hot-doga? Piwa też nie można było uświadczyć, choć ja z racji bycia kierowcą i tak musiałbym zrezygnować. Na pocieszenie została mi zapiekanka.

tumblr_ot2w60lq1g1v1nw1qo3_1280

Nie wiem czemu, ale stadion Wisły przypadł mi do gustu- niecałe cztery i pół tysiąca krzesełek. Jedna trybuna kryta na całej długości linii bocznej boiska, po drugiej stronie budynek klubowy z miejscami dla vipów, zawodników, prasy itd. Za jedną z bramek duża i czytelna tablica wyników, pod nią kolejne rzędy krzesełek. Niestety, na tym meczu łuk był zamknięty dla publiki. Sektor gości za to umiejscowiony został osobno, nieopodal trybuny głównej, pod lekkim skosem w stosunku do niej. Z racji, że nie jest to obiekt wyłącznie piłkarski, trybuny od murawy oddziela bieżnia. Do tego zamiast ogrodzenia mamy ok. półmetrowy murek (oczywiście poza sektorem gości).

tumblr_ot2w60lq1g1v1nw1qo2_1280

Dla mnie jedynymi niedogodnościami były:

  • bilety, które znowu zamiast wyglądać jak wejśćiówka na mecz piłkarski, przypominały bardziej paragon na tekturze.
  • umiejscowienie młyna miejscowych względem sektora gości. Wisła na jednym skraju trybuny, Wigry na drugim. Żeby przysłuchać się dopingowi jednych i drugich i przy okazji porobić zdjęcia, musiałem kilkukrotnie robić spacer po całej „głównej”. No ale przynajmniej zdrowo 😉
  • brak sklepu z pamiątkami albo po prostu za słabo szukałem 😉

Skoro mowa o kibicach.

tumblr_ot2w60lq1g1v1nw1qo6_1280

Wigry w klatce dla gości zameldowały się w sile jednego autokaru i pojedynczych samochodów. Ich liczbę oceniam na ok. 60 osób. Płot przyozdobili jedną flagą. Jak na swoja liczbę prowadzili dobry doping, nie zapominając w nim o swoich zgodowiczach z Granicy Kętrzyn.

tumblr_ot2w60lq1g1v1nw1qo4_1280

Wisła utworzyła ok. 70-osobowy młyn z trzema flagami na płot i dopingiem w asyście bębna. Podobnie jak w przypadku Wigier, ich popisy wokalne były ładne i rozchodziły się po całym stadionie. W przyśpiewkach nie brakowało pozdrowień dla Pogoni Siedlce. Miejscowi zaznaczyli także, że w Puławach poza miejscową Wisłą, kibicuje się też warszawskiej Legii.

tumblr_ot2w60lq1g1v1nw1qo7_1280

Sam mecz to przewaga gości, jednak na pierwszego i jedynego gola w tym spotkaniu przyszło czekać do 70 minuty. Po dośrodkowaniu z prawego skraju „szesnastki” piłka, strącona głową przez zawodnika Wigier, załopotała w siatce. Jeszcze w I połowie sędzia dopatrzył się zagrania ręką przez jednego z defensorów gospodarzy. Pretensje zawodników Wisły jak dla mnie były w pełni uzasadnione. Mawia się, że „oliwa sprawiedliwa” i w tym przypadku Wigry nie wykorzystały jedenastki. Pod koniec II połowy podobna sytuacja miała miejsce w polu karnym gości. Tym razem jedyną reakcją arbitra było sięgnięcie po żółtą kartkę dla zawodnika gospodarzy, który miał najwięcej argumentów, dla których sędzia miał wskazać na 11 metr. Chwilę później mecz dobiegł końca.

tumblr_ot2w60lq1g1v1nw1qo5_1280

Ogólnie, mimo zimna i braku giętej, był to całkiem udany wypad. Stadion niby nie nadzwyczajny, ale jakoś polubiłem ten obiekt. Może jakoś nieświadomie porównuję go z tym w Pruszkowie oraz do atmosfery, jaka panuje na obu tych obiektach? Ten w Puławach wydaje mi się bardziej przemyślany. Pewnie wpływ na taki odbiór miała również publiczność obecna na meczu. Spora część w szalikach klubowych i zdecydowana większość z obecnych włączała się do dopingu kiedy młyn o to prosił.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s