#Klub52: Warta Poznań

Warta Poznań – ROW Rybnik 0-1

29.04.2017 godz. 16.00

II liga 2016/2017, 28 kolejka

Wyzwanie wymaga ode mnie bym odwiedzał też takie przybytki jak poznański „Ogródek”. To, co opisałem poniżej sprawia, że mam bardzo mocnego kandydata do miana najgorszej wizyty w ramach zadania pod względem atmosfery.

tumblr_osxbtgdbov1v1nw1qo6_1280

Od moich ostatnich odwiedzin na Warcie zmieniło się niewiele. Bilety zamiast w budynku klubowym sprzedawano w budce przy kasach, w której można było też kupić pamiątki. Do wyboru szalik albo koszulka…i tyle.

tumblr_osxb0apqrv1v1nw1qo2_1280

Przynajmniej bilety są w miarę przyzwoite.

tumblr_osxb0apqrv1v1nw1qo1_1280

Trybuny to wciąż plastikowe krzesełka na metalowym rusztowaniu. Z „nowości” nad jednym z sektorów zamontowano blaszany dach. Za toalety robią toi-toiki.

tumblr_osxb0apqrv1v1nw1qo4_1280

Dla chcących się posilić jest kawiarenka mieszcząca się w budynku klubowym. Sam skusiłem się na zapiekankę. Cena jak i przekąska przyzwoite. Żałuję jednak, że nie ma już punktu, w którym serwowane były hot-dogi, gięta i piwo.

tumblr_osxb0apqrv1v1nw1qo3_1280

Trybuna naprzeciw głównej oczywiście dalej zamknięta, choć w momencie, gdy na mecz przyszło raptem ok. 250 osób to mnie to wcale nie dziwi.

tumblr_osxbtgdbov1v1nw1qo2_1280

Skoro mowa o publice. Przyjezdnych w klatce zameldowało się ok. 30. Nie przywieźli oni ze sobą żadnej flagi, a ich doping ograniczył się do kilkukrotnego zaznaczenia swojej obecności.

tumblr_osxb0apqrv1v1nw1qo6_1280

Brak zorganizowanego dopingu po stronie gospodarzy. Jak tłumaczył mi jeden ze starszych kibiców, jest to ponoć spowodowane jakimiś niesnaskami z osobami, które w klubie ciągną za sznurki. Ile w tym prawdy? Nie wiem, nie zagłębiałem się w ten temat.

tumblr_osxb0apqrv1v1nw1qo5_1280

„Prezes” był, kręcił się, a to przy ławce rezerwowych, a to przy pani sędzi technicznej. Tym razem obyło się bez komentarzy o matkach. 😉

Ogólnie mówiąc na trybunach i boisku było nudno, smutno i w sumie nie ma o czym pisać.

tumblr_osxbtgdbov1v1nw1qo1_1280

Jedyna dość zabawna sytuacja przydarzyła mi się w przerwie. Mianowicie zostałem poproszony o udzielenie odpowiedzi na 2-3 pytania dotyczące formy Warty i tego, co oglądaliśmy w pierwszej połowie. Ot taki miniwywiad dla TVP Poznań. Gdyby ktoś chciał to macie tutaj link do materiału. Od 1.43 jest o opisywanym tu spotkaniu:

http://poznan.tvp.pl/30189573/29042017-godz2150

Szkoda tylko, że zostałem przechrzczony z Pawła na Michała 😉

Panowie robiący materiał zapytali się mnie później: „Chciało się panu tłuc z Warszawy na Wartę?” czy „Serio chodzi pan na B klasę?”. I tak od słowa do słowa pogadaliśmy sobie z 10 minut o niższych ligach, opuszczonych stadionach czy tym moim klubie 52.

tumblr_osxbtgdbov1v1nw1qo3_1280

Szczerze powiedziawszy, zdecydowanie ciekawej było przed meczem, kiedy to odwiedzałem pozostałości stadionu E. Szyca. Niby obiekt w środku miasta, a prawie całkowicie pochłonięty przez naturę. Tam, gdzie kiedyś było boisko, trawa sięgała do kolan. Trybuny porosły drzewami i krzewami. Gdzieniegdzie natknąłem się na ptasie gniazda czy szwendające się koty. Udało mi się nawet wypatrzeć myszołowa. Nie zapuszczałem się tylko do pomieszczeń pod trybunami, gdyż nie bardzo zależało mi na ewentualnym spotkaniu „dzikich lokatorów”. Ogólnie to z jednej strony widok robiący wrażenie, z drugiej szkoda takiego obiektu. Ciekawe czy fani ROWu, których spotkałem na koronie stadionu byli podobnego zdania co ja?

tumblr_osxbtgdbov1v1nw1qo7_1280

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s