GKP Targówek – AKS Zły

GKP Targówek – AKS Zły 1-0

10.06.2017 godz. 16.00

Klasa B 2016/2017, grupa: Warszawa II, 21 kolejka

tumblr_orudq5ptm61v1nw1qo2_1280

Pojedynek Targówka ze Złym był dość specyficznym przeżyciem. Chyba pierwszy raz w swojej przygodzie z turystyką stadionową byłem na meczu 8 poziomu rozgrywkowego tak obstawionym przez policję. Z jednej strony ” U nas każdy równy jest”* w sektorze gości, z drugiej „Terroryści i faszyści”* w młynie gospodarzy

tumblr_orudq5ptm61v1nw1qo4_1280

Przejdźmy zatem do tego, co w to sobotnie popołudnie działo się na trybunach stadionu przy Kołowej. Obie strony zamieściły już swoje wersje wydarzeń. Ja skupię się na tym, co samemu widziałem.

tumblr_orued35ckv1v1nw1qo2_1280

Goście na ten mecz organizowali zapisy. Na stadion przywiozły ich dwa autokary. Do tego część osób dotarła na własną rękę. Ostatecznie w klatce dla gości zameldowało się ok. 120 osób, jednak bardziej niż do ekipy kibicowskiej bliżej temu było do festynu. W prawdzie nie zauważyłem tam Ukraińców (aż tak dokładnie się nie przyglądałem), ale sporą część tej grupy stanowiły kobiety i dzieci. Było też trochę hipsterstwa czy gości z tunelami w uszach. Z przodu zawisły 3 „flagi” (z czego 1 to chyba baner). Góra i boki sektora zostały przyozdobione albo flagami na kijach, albo białymi lub czarnymi balonami. Do tego bęben, syrena strażacka i jak na taką liczbę słaby doping. Nie mniej, kilkukrotnie byli dobrze słyszalni.

tumblr_orued35ckv1v1nw1qo1_1280

GKP z ok 60-70 osobowym młynem, 3 flagami na płocie, transparentem skierowanym do pani „prezes” Złego i niezłym dopingiem, w którym sporą część repertuaru stanowiły bluzgi i przytyki w stronę rywali.

tumblr_orudq5ptm61v1nw1qo3_1280

W II połowie obie grupy postanowiły trochę poultrasować. Najpierw Targówek odpalił zielone i białe świece dymne, następnie Zły odpowiedział również świecami dymnymi (białymi, czarnymi i żółtymi) w asyście sektorówki.

tumblr_orudq5ptm61v1nw1qo5_1280

I to by było na tyle. Odnośnie spięcia przy płocie – nie wiem, nie widziałem, nie wypowiadam się czy poszło o przebite balony przez fanów GKP, czy o krzyż celtycki, który tak bardzo kłuł w oczy sympatyków Złego. Trzeba jednak zaznaczyć, że część z gości nie miała problemów z tym, by strzelać z ucha mundurowym.

W ogóle Zły to dość specyficzny przypadek na piłkarskiej mapie. Rozumiem, że chcą się bawić w alternatywę i drużynę szerzącą filozofię „demokratycznego klubu sportowego bazującego na otwarciu i różnorodności” (jak sami podają na swojej stronie). Jednak przez swoją medialność (np. na łamach GW), „tolerancję” i poglądy porównuje się ich do St. Pauli. Nie mniej trochę to dziwne, kiedy na „ch** wam w d***” odpowiedzią było „Dziękujemy, dziękujemy”, nawet jeśli było to ironiczne.

tumblr_orudq5ptm61v1nw1qo1_1280

Jeśli chodzi o wydarzenia boiskowe to byliśmy świadkami typowego meczu walki. Sporo starć w środku boiska, nieskładnych akcji ofensywnych czy nieefektywnego biegania. Jedyny gol padł po rzucie karnym w 23 minucie. Wynik do końca się nie zmienił, a z takiego obrotu sprawy najbardziej ucieszyli się…zawodnicy Interu Warszawa. Ten rezultat zapewnił im awans do A klasy.

*cytaty wzięte z przyśpiewek obu ekip

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s