RKS Ursus – ŁKS Łomża

RKS Ursus  – ŁKS Łomża 1-2

17.05.2017 godz. 17:00

III liga 2016/2017, grupa: I, XXIX kolejka.

Coś ostatnio nie mam szczęścia do swoich odwiedzin na stadionie Ursusa. Cóż zatem mogę napisać więcej o meczu z ŁKSem Łomża niż to, że się odbył?

tumblr_oq55den7bk1v1nw1qo7_1280

Do zliczenia ciekawych sytuacji wystarczą mi palce jednej ręki.

• W 2 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. W doliczonym czasie I połowy, w starciu z bramkarzem, gracz RKSu dostał (przypadkowo) korkiem w twarz. Na tyle mocno, że był zmuszony przedwcześnie zakończyć swój występ.
  • Łomżanie najpierw w 52 minucie doprowadzili do remisu, a 5 minut później wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do ostatniego gwizdka.
  • Dopiero w końcówce spotkania Traktorki rzuciły się do odrabiania strat i zawody zyskały trochę tempa.
  • Zostało to szybko ostudzone przez arbitra, który zredukował ilość graczy gospodarzy do 10 po tym, jak jeden z nich „wyciął” swojego rywala, wychodzącego na sytuację sam na sam z bramkarzem.

tumblr_oq55den7bk1v1nw1qo3_1280
Do monotonii boiskowej przystosowały się trybuny. Młyn Ursusa to jakieś 10-12 osób z bardzo sporadycznym dopingiem i bez flag na płocie.

tumblr_oq55fktvxg1v1nw1qo2_1280

Do tego pusty sektor dla gości.

tumblr_oq55den7bk1v1nw1qo6_1280

Ogólnie na stadionie może ze 120-130 osób. Niby spiker co jakiś czas próbował namawiać publikę do jakiejś formy dopingu, ale za każdym razem jego apele trafiały w próżnię. W sumie nie ma się co dziwić. Piękna, słoneczna pogoda oraz nuda, jaką wiało z boiska, bardziej sprzyjały opalaniu się, grillowaniu czy piwku w plenerze. Jeśli chodzi o plusy, to do tych zaliczyłbym właśnie pogodę oraz spotkanie z naczelnym Moja Turystyka Stadionowa, któremu dziękuję za towarzystwo. Jednak Pan Waldemar miał rację mówiąc, że III liga na Mazowszu to ta, którą ogląda się najgorzej.