Dolcan Ząbki – Hutnik Warszawa

Dolcan Ząbki – Hutnik Warszawa 1-3

22.04.2017 godz. 19:00

IV liga 2016/2017, grupa: mazowiecka (północ), XXVII kolejka.

Mecze poniżej III ligi, gdzie w blasku jupiterów spotykają się ze sobą dwie dobre kibicowsko ekipy, nie zdarzają się zbyt często na mazowszu. Nic dziwnego, że w przypadku pojedynku Dolcanu z Hutnikiem Warszawa mówiło się o mobilizacji w szeregach fanów z Ząbek i planowanej oprawie. Z resztą, jadąc przez Ząbki widziałem kilka plakatów zapraszających na mecz czy duży, bardzo staranny transparent rozwinięty nad wiaduktem pod torami kolejowymi. Niestety, nie bardzo miałem gdzie się zatrzymać, by zrobić zdjęcie.

tumblr_oov5w9akls1v1nw1qo4_1280

Będąc już pod kasami minąłem się z ekipą Mazura Radzymin, która przyjechała wesprzeć miejscowych. Poza nimi tego dnia Dolcan wspierała Olimpia Warszawa. Ogólnie młyn gospodarzy oceniłbym na ok. 110 osób. „Mleczaki” bardzo dobrze oflagowali swój sektor wywieszając w sumie 7 flag (w tym po jednej Olimpii i Mazura) i płótno GNLS. Wokalnie też było bardzo dobrze, a przerwy w dopingu były minimalne.

tumblr_oov5w9akls1v1nw1qo2_1280

Hutnicy przyjechali w ok. 30 osobowej grupie bez flag. Zajęli miejsca na lewo od młyna gospodarzy. Przez całe spotkanie fajnie bawili się na swoim sektorze, a przez ich doping przeplatały się przyśpiewki, że np. od 10 lat na wyjazdy maja po 12 km, „niech zwycięża zło…” itp. Generalnie z jajem i na luzie. Wspomnieli też o Wiśle Kraków i filmach, do tego z miejscowymi pozdrawiali Legię i zaznaczyli, co sądzą o KSP.

tumblr_oov6ipfixz1v1nw1qo3_1280

Jeśli chodzi o trybunę krytą to ta świeciła pustkami. Widowni może było tyle, co po przeciwległej stronie stadionu. W sumie nie ma o czym tu pisać. Z wydarzeń boiskowych powiem tylko tyle, że już w 7 minucie było 1-0 dla Hutnika. Chwilę po przerwie zrobiło się 2-0, a w 54 na dobrą sprawę było już po meczu. Od 60 Dolcan musiał grać w 10 i dopiero na 5 minut przed końcem pokusił się o honorowe trafienie. Tyle pamiętam, choć będąc szczerym bardziej niż sam mecz interesowało mnie to, co działo się na trybunach.

tumblr_oov6ipfixz1v1nw1qo1_540

Skoro o tym mowa to ok. 70 minuty w ząbkowskim sektorze zdjęto flagi, a widowni ukazały się 2 transparenty (na górze i dole sektora) tworzące napis: „Nasz temperament mocno ognisty. Dolcan- ten wybór jest oczywisty”. Chwilę później młyn został przykryty pasami materiału. Utworzoną tak sektorówkę w barwach Dolcanu podświetliły stroboskopy, co jakiś czas słuchać było też petardy hukowe.

tumblr_oov5w9akls1v1nw1qo5_1280

Gdy pasy materiału zjechały w dół cały sektor rozświetlił się blaskiem rac.

tumblr_oov5w9akls1v1nw1qo6_1280

Muszę przyznać, że warto było wybrać się w ten sobotni wieczór do Ząbek. Kibice obu drużyn dopisali. Ząbkowscy fani bardzo fajnie wykorzystali okazję, że spotkanie rozgrywane było przy sztucznym oświetleniu. Do tego uciąłem sobie przyjemną pogawędkę na tematy kibicowskie z fanem gospodarzy robiącym zdjęcia. Co z tego, że ponoć na boisku grali piach? Na takie mecze jeżdżę w innych celach niż oglądanie tego, co dzieje się na boisku, więc mógłbym tu śmiało rzucić hasło „Gdyby interesowała nas piłka…” 😉